Personal Site of
Viktor and Svitlana Bunda

Четверг, 2024-05-16, 08.55.51

Персональный сайт Виктора и Светланы БУНДА

  

Главная| Мой профиль | Регистрация| Выход | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
 
Меню сайта
Мини-чат
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 4
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2012 » Февраль » 12 » Вчені вперше виявили квантові коливання у макроскопічного об'єкта
01.06.13
Вчені вперше виявили квантові коливання у макроскопічного об'єкта


     Ніщо у нашому світі не знаходиться у стані абсолютного спокою. Навіть при абсолютному нулі, коли температурні коливання матерії заморожені, частинки продовжують квантово вібрувати. Це тонке тремтіння було виявлене у маленькому кремнієвому бруску, що став першим твердим об'єктом, який продемонстрував квантові коливання.
     Цей феномен, що називається нульовими коливаннями, є наслідком принципу невизначеності Гейзенберга, який говорить, що чим більше відомо про місце розташування частинки у цей момент часу, тим менше відомо про швидкість і напрямок її руху, і навпаки. До сьогоднішнього дня, нульова енергія спостерігалася прямо в одиничних атомах або у невеликій кількості частинок.
     У новому експерименті застосовувався кремнієвий брусок, розміром 12 мікрометрів у довжину та менше мікрометра завширшки. Оскар Пейнтер із Каліфорнійського технологічного інституту у Пасадені разом із колегами, охолодив брусок практично до абсолютного нуля, після чого використав лазер, щоб виявити ознаки його руху.
     Деякі фотони цього лазера отримали зсув енергії після того, як стикнулися з вібруючим бруском. Звичайні термічні коливання здатні як збільшувати, так і зменшувати енергію фотона, але все відбувається інакше у випадку із квантовими коливаннями. Оскільки це найменший із можливих енергетичних станів, він здатний тільки поглинати енергію. Група Пейнтера виявила, що відбите світло перебувало на більш низькому енергетичному рівні, що є явною ознакою квантових коливань.
     Дана робота стала першою, у якій вдалося продемонструвати дуже дивну поведінку нульових флуктуацій. А саме: у цьому стані, речовина здатна тільки поглинати енергію. У класичних системах імовірність поглинання та виділення енергії однакова.
     Один із учасників групи прокоментував: "Ми продемонстрували причину, по якій макроскопічні (мільярди атомів) об'єкти не можуть бути охолоджені до абсолютного нуля. На якомусь етапі ви впираєтесь у межу, далі якої речовина здатна винятково на поглинання енергії і не здатна віддавати її. І якщо вона тільки поглинає енергію, то це унеможливлює її подальше охолодження. У цьому й полягає феномен квантового коливання. Схожі експерименти проводилися і раніше, але у масштабах декількох атомів: нічого досить великого, видимого у мікроскоп (на відміну від нашого експерименту)".



Джерело: http://infonova.org.ua/science/vcheni-vpershe-vyyavyly-kvantovi-kolyvannya-u-makroskopichnoho-ob-yekta.html#ixzz1m75OU3w2

Просмотров: 1287 | Добавил: bunder | Теги: квантові коливання макрообєкт нульо | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск
Календарь
«  Февраль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2024